Seminarium↗2013

15 maja {środa}

20:00
Sala Studyjna, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32

Awkward Happiness or Everything I Don’t Remember About Meeting You

(Niezręczne szczęście lub wszystko, czego nie pamiętam z naszych spotkań)

Spektakl Studia Matejka

Bilety: 10 zł
Rezerwacja i sprzedaż: 

sekretariat@grotowski-institute.art.pl

tel. 71 34 45 320

www.biletin.pl

Awkward Happiness or Everything I Don’t Remember About Meeting You

(Niezręczne szczęście lub wszystko, czego nie pamiętam z naszych spotkań)

Spektakl w językach polskich, angielskich, francuskim i słowackim.

Dwie pary wyruszają w niełatwą życiową podróż w poszukiwaniu szczęścia. Jesteśmy świadkami konfrontacji, w których ścierają się cztery punkty widzenia na to, czym jest szczęście i jak je osiągnąć (lub nie).

Spektakl jest refleksją na temat daremności poszukiwań szczęścia inspirowana książkami Nieznośna lekkość bytu Milana Kundery i L’Euphorie perpétuelle (Wieczna euforia) Pascala Brucknera.

Guillaumarc Froidevaux

Urodził się w Szwajcarii. Występował z zespołami szkoły teatralnej TPR i Théâtre Circus Junior, w 2005 roku ukończył Scuola Teatro Dimitri. Współpracował z grupami: Twof2, Palin Teatro, Teatro Paravento oraz DschungelWien, obecnie jest członkiem duetu The Sunny Side Up. Ma również doświadczenia artystyczne związane z filmem, tańcem i projektami międzydyscyplinarnymi. Współzałożyciel, wraz z Zuzaną Kakalikovą, Company T-d’U, w którym zrealizował 2008 roku swój pierwszy spektakl, Silence... Obecnie odbywa tournée z kolejnym przedstawieniem, Ôkô.

Magdalena Koza

Urodziła się w Polsce, studiowała na Akademii Wychowania Fizycznego. Uzyskała dyplom instruktora tańca współczesnego w Narodowym Centrum Kultury w Krakowie, podległym Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2003–2006 należała do zespołu Eksperymentalnego Studia Tańca, następnie pracowała w Krakowskim Teatrze Tańca, po czym, w 2009 roku, dołączyła do zespołu Sceny Tańca Capitol. W 2008 roku reprezentowała Polskę na XIII Biennale Młodych Artystów z Europy i Regionu Śródziemnomorskiego w Bari we Włoszech.

Matej Matejka

Lider i założyciel Studia Matejka, studiował aktorstwo w Państwowym Konserwatorium w Bratysławie (Słowacja), a następnie na Uniwersytecie JAMU w Brnie (Czechy). W latach 2000–2005 był aktorem praskiego studia teatralnego Farma v Jeskyni, współtworząc następujące projekty i przedstawienia: Sonety ciemnej miłości, Podróż na stację oraz Sclavi/Pieśń Emigranta.Od roku 2005 współpracuje z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego, gdzie zajmuje się badaniem ekspresji fizycznej w teatrze. Jest też aktorem i liderem treningu fizycznego w Teatrze ZAR.

Zuzana Kakalikova

Urodziła się na Słowacji, w latach 2000–2003 studiowała aktorstwo na Akademii Sztuk w Bańskiej Bystrzycy, a następnie na Akademii Sztuk Muzycznych i Dramatycznych w Bratysławie, uzyskując w 2005 roku dyplom magistra sztuk dramatycznych. W latach 2005–2006 studiowała pantomimę, tai-chi, taniec i akrobatykę w Scuola Teatro Dimitri w Szwajcarii. Jest współzałożycielką Company T-d’U, z którym przygotowała kilka przedstawień i występowała za granicą. Należy do zespołu artystycznego Studia Matejka, a także kontynuuje pracę z własnym zespołem w Szwajcarii.

Niezręczne szczęście lub wszystko, czego nie pamiętam z naszych spotkańNiezręczne szczęście lub wszystko, czego nie pamiętam z naszych spotkańNiezręczne szczęście lub wszystko, czego nie pamiętam z naszych spotkań
Niezręczne szczęście lub wszystko, czego nie pamiętam z naszych spotkańNiezręczne szczęście lub wszystko, czego nie pamiętam z naszych spotkańNiezręczne szczęście lub wszystko, czego nie pamiętam z naszych spotkań