Seminarium ↗2016

9 kwietnia {sobota}

9:0013:00
Sala Studyjna, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32

Fighting Monkey – architektura trzęsienia ziemi

Warsztaty prowadzone przez Jozefa Frucka

8–10 kwietnia 2016 {piątek–niedziela} 9:00–13:00

Studio Na Grobli, Sala Studyjna

W języku angielskim

Kontakt i zgłoszenia
Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do 28 marca 2016 roku na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Warsztaty BodyConstitution” z dopiskiem tytułu wybranych warsztatów. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.


Koszt: 250 PLN

Fighting Monkey – architektura trzęsienia ziemi

Próbuj. Baw się. Zmieniaj role. Prowadź. Daj się prowadzić. Walcz. Przystosowuj się. Ucz się. Pracuj z tym, co masz i kim jesteś. Fizyka. Anatomia. Zdolność przystosowania się. Wyobraźnia. Ciekawość. I najważniejsze: kreatywność.

Improwizacja i kreatywność są niezbędne w rozwiązywaniu problemów. Rozwiązywanie problemów jest niezbędne do przetrwania – na scenie, ale przede wszystkim w życiu. Życie rzadko układa się w myśl scenariusza, zgodnie z oczekiwaniami, na zawołanie. Jest pełne zawirowań, zawsze dynamiczne i nieprzewidywalne. Otacza go kontekst. Jest złożone.

Jozef Frucek

Jozef Frucek jest współzałożycielem, wraz z Lindą Kapetaneą, RootlessRoot, praktykiem ruchu i artystą. Ukończył Akademię Muzyczną i Teatralną w Bratysławie, a następnie obronił doktorat (2002). W latach 2002–2005 był członkiem zespołu Ultima Vez prowadzonego przez Wima Vandekeybusa, współtworząc Blush (wersję sceniczną i filmową) oraz Sonic Boom. W latach 2005–2006 współpracował z Królewskim Teatrem Flamandzkim w Brukseli (KVS), realizując własne projekty.