Seminarium ↗2016

7 kwietnia {czwartek}

10:0012:30
Sala Studyjna, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32

Kalarippajattu

Warsztaty prowadzone przez Sathyanarayanana Govindana Kutty’ego Naira, Rajasekharana Naira Nagappana Naira i Raama Kumara Ravikumara

 5–7 kwietnia 2016 {wtorek–czwartek} 10:00–12:30

Studio Na Grobli, Sala Studyjna

W języku angielskim


Kontakt i zgłoszenia
Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do 28 marca 2016 roku na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Warsztaty BodyConstitution” z dopiskiem tytułu wybranych warsztatów. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt: 250 PLN

Kalarippajattu

Warsztaty stanowią wprowadzenie do kalarippajattu jako praktyki źródłowej dla zrozumienia integracji umysłu i ciała przez serię działań fizycznych unikatowych dla tradycyjnej praktyki kalarippajattu przekazywanej w linii CVN Kalari.

Sathyanarayanan Govindan Kutty Nair

Sathyanarayanan Govindan Kutty Nair jest mistrzem (Gurukkal), sekretarzem i liderem zespołu prezentacyjnego CVN Kalari Sangham w Trivandrum (Kerala, Indie). Funkcje te odziedziczył po swoim ojcu – Gurukkalu Sri. C V Govindanie Kuttym Nairze w styczniu 2006 roku. Jest także mistrzem i lekarzem w Klinice Kalari Chikilsa działającej przy CVN Kalari. Zaczął uprawiać kalarippajattu w wieku 10 lat pod okiem swojego ojca, który był synem Sri. C.V. Narayanana Naira, wielkiego propagatora kalarippajattu, który wskrzesił wymierającą tradycję tej sztuki w latach 50. XX wieku.

Rajasekharan Nair Nagappan Nair

Rajasekharan Nair Nagappan Nair rozpoczął praktykę kalarippajattu pod okiem mistrza Gurukkala Sri C. V. Govindana Kutty’ego Naira w 1969 roku w CVN Kalari w Trivandrum (Kerala, Indie). Zdobywca tytułu indywidualnego i zespołowego Stanowych Mistrzostw Kalarippajattu w latach 1972 i 1975. W okresie treningów prowadzonych przez Gurukkala wielokrotnie uczestniczył w krajowych i międzynarodowych prezentacjach kalarippajattu.

Raam Kumar Ravikumar

Raam Kumar Ravikumar rozpoczął trening kalarippajattu pod okiem swojego dziadka, Gurukkala Sri C. V. Govindana Kutty’ego Naira w wieku 7 lat w CVN Kalari w Trivandrum (Kerala, Indie). Od 2006 roku, po śmierci dziadka, kontynuuje praktykę pod kierunkiem swojego wuja, Sri G. Sathya Narayanana Naira w CVN Kalari w Trivandrum. Od 2000 roku bierze udział w licznych pokazach scenicznych kalarippajattu jako członek profesjonalnego zespołu CVN Kalari. Obecnie pracuje w Attakalari Centre for Movement Arts w Bangalurze, w Indiach, prowadząc Wydział Kalarippajattu.