Seminarium ↗2016

5 kwietnia {wtorek}

10:0012:30
Wrocław Aikikai Dojo, ul. Hubska 20

Aikido – wróg jako partner

Warsztaty prowadzone przez Piotra Masztalerza, z gościnnym udziałem Tsuruzo Miyamoto Shihana

 

5–7 kwietnia 2016 {wtorek–czwartek} 10:00–12:30

Wrocław Aikikai Dojo, ul. Hubska 20

W języku angielskim


Kontakt i zgłoszenia
Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do 28 marca 2016 roku na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Warsztaty BodyConstitution” z dopiskiem tytułu wybranych warsztatów. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Koszt: 250 PLN

Wymagany wygodny strój: długie spodnie dresowe i podkoszulka.

Aikido – wróg jako partner

Aikido to tradycyjna japońska sztuka walki wywodząca się z szermierki i technik walki wręcz jujutsu. Aikido jest dyscypliną wyjątkową ze względu na swoją wręcz taneczną estetykę ruchu oraz nastawienie na kontakt z partnerem. Składa się głównie z rzutów, dźwigni i unieruchomień. Podczas treningu używa się również broni: mieczy, kijów i noży. W walce wykorzystuje się energię przeciwnika, aby zmienić jej kierunek lub zneutralizować atak oraz kontrolować atakującego. To dyscyplina, w której nie uprawia się współzawodnictwa, trening jest celem samym w sobie.

Piotr Masztalerz

Piotr Masztalerz jest z wykształcenia historykiem, z zamiłowania i zawodu nauczycielem aikido. Swoją przygodę z aikido rozpoczął w 1988 roku. Od tamtej pory jego nauczycielami byli: Daniel Brunner (Szwajcaria), Minoru Kanetsuka (Wielka Brytania), Gabriel Valibouse (Francja), Juba Nour (USA). Przez rok był uczniem Kazuo Chiby w San Diego. Posiada stopień mistrzowski 6 dan shidoin. Prowadzi Wrocław Aikikai Dojo, pod jego okiem kształciło się tysiące adeptów sztuki walki w Polsce.

Tsuruzo Miyamoto Shihan

Tsuruzo Miyamoto Shihan urodził się w 1953 roku. Rozpoczął treningi aikido w 1971 roku w wieku osiemnastu, kiedy zaczynał naukę na Uniwersytecie Fukuoka. Przez następne cztery lata ćwiczył u M. Suganuma Sensei. Od końca lat 70. do początku lat 90. ćwiczył w Hombu Dojo Aikikai w Tokio pod okiem Doshu Kisshomaru Ueshiba. Posiada 7 dan aikido i jest aktualnie instuktorem Hombu Dojo w Tokio. Prowadzi staże w wielu krajach, m.in. w USA, Izraelu, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Rosji, Polsce i Wielkiej Brytanii.