Seminarium ↗2016

8 kwietnia {piątek}

9:0013:00
Sala Teatru Laboratorium, Rynek-Ratusz 27

Metoda pracy Theodorosa Terzopoulosa

Warsztaty prowadzone przez Savvasa Stroumposa z Teatru Attis

8–10 kwietnia 2016 {piątek–niedziela} 9:00–13:00 

Sala Teatru Laboratorium

W języku angielskim

Kontakt i zgłoszenia
Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do 28 marca 2016 roku na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Warsztaty BodyConstitution” z dopiskiem tytułu wybranych warsztatów. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Koszt: 250 PLN

Metoda pracy Theodorosa Terzopoulosa

Wprowadzenie do treningu psychofizycznego w metodzie Theodorosa Terzopoulosa. Celem warsztatów, na które składa się ciąg dynamicznych ćwiczeń fizycznych i wokalnych, jest pielęgnowanie głównych elementów rzemiosła aktorskiego: kontroli oddechu przeponowego, autokoncentracji, wzmacniania i aktywacji osi ciała powiązanych z centrum ciała, wyzwalania źródeł dźwięku i rezonatorów cielesnych.

Uczestnicy będą wprowadzać elementy treningu do rytmicznej interpretacji tekstu (starożytna tragedia grecka i utwory klasyczne).

Savvas Stroumpos

Savvas Stroumpos urodził się w 1979 roku w Atenach (Grecja). W 2002 roku ukończył szkołę teatralną przy Narodowym Teatrze Grecji. W 2003 roku uzyskał tytuł magistra praktyki teatralnej Uniwersytetu Exeter. Od 2006 roku pracował jako asystent reżysera Theodorosa Terzopoulosa.