Seminarium ↗2016

5 kwietnia {wtorek}

10:0013:00
Sala Teatru Laboratorium, Rynek-Ratusz 27

Capoeira

Warsztaty prowadzone przez Mestre Cobrę Mansę

5–7 kwietnia 2016 {wtorek–czwartek} 10:00–13:00

Sala Teatru Laboratorium

W języku angielskim


Kontakt i zgłoszenia
Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do 28 marca 2016 roku na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Warsztaty BodyConstitution” z dopiskiem tytułu wybranych warsztatów. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt: 250 PLN 

Capoeira

Capoeira angola to najbardziej tradycyjna forma capoeiry, której korzenie sięgają rytualnego tańca afrykańskiego. Jej pierwszym wybitnym mistrzem był Mestre Pastinha (Vicente Ferreira Pastinha). Angola charakteryzuje się powolnymi, płynnymi, wykonywanymi nisko nad ziemią ruchami: niskimi kopnięciami, uderzeniami głową i zejściami, a dwóch graczy-wojowników (angoleiros) znajduje się bardzo blisko siebie. Muzyka w capoeirze angola jest wolniejsza niż w capoeirze regional – nie ma na celu wywołania agresywnej interakcji, ale wyzwolenie pozytywnej energii.

 

Mestre Cobra Mansa

Mestre Cobra Mansa (Cinézio Peçanha) jest mistrzem stylu capoeira angola od roku 1986. Odegrał ważną rolę w procesie rewitalizacji tego stylu. Założyciel Międzynarodowej Fundacji Stylu Capoeira Angola (Fundaçao Internacional de Capoeira de Angola) w Waszyngtonie (1996). Producent, konsultant i aktor w filmach dokumentalnych poświęconych sztuce walki capoeira. Współreżyserował film Gry ciała. Capoeira i jej rodowód (2014).