Seminarium ↗2016

4 kwietnia {poniedziałek}

12:3014:45
W przestrzeni miejskiej.

Espirit Yamak. L'Art du Deplacement

Warsztaty prowadzone przez Laurenta Piemontesiego, przy współpracy Simone Bicorgny, Diany Bruno, Yohanna Basseza

 2–4 kwietnia 2016 {sobota–poniedziałek} 10:00–12:15, 12:30–14:45

Warsztaty odbędą się w przestrzeni miejskiej. Miejsce spotkania podane zostanie po zapisach na zajęcia. Można uczestniczyć zarówno w pojedynczym, jednodniowym treningu, jak i w całodniowych zajęciach.

W języku angielskim


Kontakt i zgłoszenia
Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do 28 marca 2016 roku na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Warsztaty BodyConstitution” z dopiskiem tytułu wybranych warsztatów. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Wstęp wolny, wymagana rezerwacja miejsc

Espirit Yamak. L'Art du Deplacement

 L’Art Du Déplacement (ADD) narodził się na przedmieściach Paryża w późnych latach 80. wśród grupy młodych ludzi, których łączyła przyjaźń lub więzi rodzinne. Zaczynali od wspólnej zabawy, podczas której mogli wykazać się siłą i zręcznością. Swoją grupę nazwali Yamakasi, co w dialekcie Lingala oznacza „mocnego duchem”, „silne ciało”, „silną osobę”.

W duchu dzielenia się, wzajemnego motywowania do rozwoju i coraz śmielszego przekraczania własnych granic stworzyli rygorystyczny system treningowy, obejmujący konkretne ćwiczenia i techniki, mające na celu doskonalenie ciała i umysłu.

Laurent Piemontesi

Laurent Piemontesi jest artystą, sportowcem, trenerem i nauczycielem; określa się mianem rzemieślnika. Jest jednym ze współtwórców l’Art Du Déplacement, dyscypliny znanej obecnie pod nazwą parkour lubfreerunning. Urodził się w Paryżu, dorastał na południowych przedmieściach miasta, gdzie w Evry, Lisses i Sarcelles stworzył z przyjaciółmi, m.in. Yannem Hnautrą, Chau Belle Dinh i Williamsem Bellem, grupę Yamakasi.

Simone Bicorgna

Simone Bicorgna od zawsze związany jest ze sportem, jako dziecko grał w piłkę nożną. W 2007 roku zetknął się z l’Art Du Déplacement i rozpoczął samodzielne treningi. Dwa lata później, po spotkaniu z Laurentem Piemontesim, zmienił swój trening pod wpływem stylu Yamak. Uczestniczył w warsztatach i treningach prowadzonych przez założycieli grupy Yamakasi, podróżował po Włoszech i innych krajach Europy, zaczął uczyć l’Art Du Déplacement w swoim mieście.

Diana Bruno

Diana Bruno jest z wykształcenia architektem, zawsze kochała ruch i, powodowana ciekawością i pasją, próbowała swoich sił, uprawiając sporty i dyscypliny ruchowe: gimnastykę, lekką atletykę, nurkowanie, wspinaczkę, taniec i capoeirę.

Yohann Bassez

Yohann Bassez jest członkiem pierwszej grupy francuskich nastolatków trenowanych przez członków Yamakasi, bezpośrednio po powstaniu ich pierwszego filmu prawie 15 lat temu. Wychowywał się, trenując dyscyplinię l’Art Du Déplacement (ADD). Zapalony miłośnik ruchu, eksplorator i trener, kocha fotografię i wideo. Entuzjastycznie nastawiony do życia. Od 2012 roku mieszka w Poznaniu, gdzie założył Poznańską Akademię ADD, propagującą wartości tego ruchu. Uczy l’Art Du Déplacement, m.in na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.