Seminarium ↗2016

2 kwietnia {sobota}

17:0019:00
Sala Studyjna, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32

Studio Dwóch Ścieżek

Trening prowadzony przez Przemysława Błaszczaka

2–3 kwietnia 2016 {sobota–niedziela} 17:00–19:00
Studio Na Grobli, Sala Studyjna

Treningi jednodniowe

W języku angielskim


Kontakt i zgłoszenia
Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do 28 marca 2016 roku na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Warsztaty BodyConstitution” z dopiskiem tytułu wybranych warsztatów. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Wstęp wolny, wymagana rezerwacja miejsc

Studio Dwóch Ścieżek

W Studiu Dwóch Ścieżek postawiliśmy sobie za cel eksplorację tradycji ruchowych związanych z różnymi sztukami walki. Od początku mieliśmy intuicję, że to, co piękne i żywe w sztukach walki, może być czymś świeżym, nowym i karmiącym dla aktorów, tancerzy czy performerów. Wiele tradycji – dwie ścieżki. Ścieżka aikido jest efektem poszukiwań w obrębie tej tradycji. To, czym chcę się podzielić, to praca w procesie.

Przemysław Błaszczak

Przemysław Błaszczak

studiował filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktor, pedagog, od 1995 roku związany z Instytutem Grotowskiego (do 2007 Ośrodkiem Grotowskiego).

Studio Dwóch Ścieżek

Studio Dwóch Ścieżek, w oparciu o doświadczenia liderów Studia w zakresie sztuk walki, Przemysława Błaszczaka (aikido) i Jakuba Gontarskiego (capoeira), podjęło poszukiwania treningu, w którym najważniejsza są idee konfrontacji i pogłębionego rozumienia funkcji treningu w pracy studyjnej. Pierwszy etap pracy skoncentrowany był na „dwóch ścieżkach” – dwóch odmiennych tradycjach ruchowych, japońskiej i brazylijskiej, oraz stanowił próbę znalezienia obszaru wspólnego, z którego czerpać mógłby performer czy ogólniej „człowiek praktykujący”.