Seminarium↗2013

19 maja {niedziela}

9:0011:00
Sala Teatru ZAR, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32

Spotkanie Dwóch Ścieżek

Trening prowadzony przez Przemysława Błaszczaka i Jakuba Gontarskiego

 

Koszt jednego treningu: 25 PLN / 7 EUR

Zapisy: zgłoszenia prosimy przesyłać do Justyny Rodzińskiej-Nair na adres justyna@grotowski-institute.art.pl. O udziale w treningu decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkanie Dwóch Ścieżek

Spotkanie Dwóch Ścieżek to autorski trening Przemysława Błaszczaka oraz Jakuba Gontarskiego – liderów nowopowstałego Studia Dwóch Ścieżek działającego w ramach programu badawczego BodyCONSTITUTION. Podczas otwartych treningów prowadzący podzielą się doświadczeniem wieloletniej pracy ze sztukami walki – aikido i capoeirą – oraz takimi dziedzinami ruchu jak Partnering, Contact Improvisation, Improvization oraz Physical Movement.

Jakub Gontarski

Jakub Gontarski jest absolwentem Wrocławskiej Szkoły Kaskaderów Filmowych 13. Zainicjował program „Struna Ciała”, w której kierunkami pracy są ekspresja, obecność, dramaturgia, kreatywność w sztukach walk na ścieżce wojownika-perfomera. Podróżuje do Brazylii, aby czerpać żywą inspirację, dokumentować wyprawy i brać czynny udział w rytuałach candomblé. Współtworzył spektakle Animan – I am thatDom Wariatów i wiele innych. Improwizuje ruchowo na scenie z muzyką na żywo.

Przemysław Błaszczak

jest aktorem, od 1995 roku związanym z Instytutem Grotowskiego. W latach 1996–1999 pracował w Teatrze Pieśń Kozła pod kierownictwem Grzegorza Brala (udział w spektaklu Pieśń kozła – dytyramb). W latach 2002–2003 przygotował własny monodram Ecce Homo. Od 2004 roku jest aktorem Teatru ZAR. Uczestniczył w projekcie „Ewangelie dzieciństwa”. Występuje w dwóch częściach tryptyku Ewangelie dzieciństwa oraz w nowym spektaklu Teatru ZAR, Armine, Sister.

Studio Dwóch Ścieżek - trening
Studio Dwóch Ścieżek - trening